×
Jest szansa na tegoroczne wakacje m. in. w Grecji, Turcji i Gruzji

Jest szansa na tegoroczne wakacje m. in. w Grecji, Turcji i Gruzji

Mimo pandemii koronawirusa jest szansa na zagraniczne podróże podczas najbliższych wakacji. Komisja Europejska rekomenduje otwarcie granic dla państw członkowskich. Początkowo pomiędzy regionami o podobnym nasileniu pandemii.

Polski rząd rozważa otwarcie granic dla turystów podczas wakacji 2020.

Pod uwagę brane są dwa warianty. Pierwszy dotyczy wpuszczania w lipcu i sierpniu obcokrajowców z krajów, w których przypadków zakażenia koronawirusem jest najmniej, a także tych, gdzie testy są najpowszechniejsze. Drugi zakłada, że turysta z zagranicy, będzie mógł przyjechać do Polski bez konieczności poddawania się kwarantannie, jeżeli kilka dni wcześniej wykona test na obecność koronawirusa.

Bez względu na rekomendacje Komisji Europejskiej na otwarcie granic decyduje się coraz więcej państw. W najbliższych dniach LitwaEstonia i Łotwa planują otworzyć granice dla siebie. Od czerwca będzie można wjechać do NiemiecSzwajcarii i Austrii. Od 1 lipca na turystów z zagranicy czekają m.in. Grecja i Gruzja.

Turcja szuka sposobu na uratowanie sezonu wakacyjnego 2020. Mimo obowiązujących obostrzeń związanych z walką z koronawirusem, branża turystyczna zachęca gości z zagranicy do odwiedzania ich kraju. Na nietypowy pomysł wpadł jeden z tureckich touroperatorów, który przygotował ofertę „Wakacje bez COVID-19”.Jak podaje „Rzeczpospolita”, urlopowicze, którzy zdecydują się spędzić wczasy w Turcji, będą musieli spełnić kilka warunków. Każdy wczasowicz przejdzie obowiązkowy test na obecność koronawirusa jeszcze przed przyjazdem. Uczestnicy wycieczek będą mogli przebywać tylko na terenie hotelu. Touroperator zadba o to, żeby podczas przemieszczania się z lotniska do hotelu uczestnicy wycieczki nie mieli kontakt z osobami spoza grupy. Na razie loty odbywać się będą jedynie z amsterdamskiego lotniska Schiphol. Pierwszy hotel otwarty dla zagranicznych turystów znajduje się w okolicach Antali. W kolejnych planach firmy są podobne wycieczki m.in. na SardynięSycylię czy Ibizę.

Pierwsi goście z zagranicy będą mogli przylecieć do Turcji 26 czerwca. Jednym ze środków bezpieczeństwa mają być certyfikaty poświadczające, że dany region jest wolny od COVID-19.