×
Krakow in 15 minutes – Obowiązkowy punkt programu wycieczek do Krakowa, który może być wstępem do zwiedzania Krakowa, ale może być też podsumowaniem wycieczki. Na widowni może usiąść 45 osób, dzięki czemu grupa może wygodnie odpocząć podczas pokazu. Prezentacja w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim.

Krakow in 15 minutes – Obowiązkowy punkt programu wycieczek do Krakowa, który może być wstępem do zwiedzania Krakowa, ale może być też podsumowaniem wycieczki. Na widowni może usiąść 45 osób, dzięki czemu grupa może wygodnie odpocząć podczas pokazu. Prezentacja w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim.

Kraków w 15 minut

Krakow in 15 minutes to film w technologii 3D Mapping przedstawiony na makiecie o wymiarach 4×5 metrów. Scenariusz do filmu napisał Leszek Mazan. W ciągu kwadransa opowiadamy historię Krakowa – podajemy najważniejsze fakty, które przeplatamy anegdotami. Wybraliśmy kilkanaście wydarzeń, które miały miejsce w Krakowie. Widz może odbyć podróż przez ponad 1000 lat historii miasta, zobaczyć, jak się zmieniało, jak płonęło, jak zmieniał się bieg Wisły. Istotne informacje uzupełniamy ciekawostkami.

Turysta może dowiedzieć się m.in, które budowle ocalały po inwazji Tatarów w XIII w, gdzie mieszkała w Krakowie najbogatsza kobieta świata XX wieku, który polski król walczył z paleniem tytoniu. W czasie 15 minut podajemy wiele faktów, ale dzięki informacjom ciekawostkowym pokaz jest fascynujący.

 

Krakow in 15 minutes może być wstępem do zwiedzania Krakowa, ale może być też podsumowaniem wycieczki. Powiązanie wydarzeń historycznych z miejscami, a miejsca na makiecie z anegdotami pozwala turystom uporządkować wiedzę.

Na widowni może usiąść 45 osób, dzięki czemu grupa może wygodnie odpocząć podczas pokazu. Prezentacja w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim.

Fragment filmu znajduje się tu:

Polski https://www.dropbox.com/s/lin3hbdb80pfoe9/pol%20promo.mp4?dl=0

 

Rezerwacje, lokalizacja, godziny otwarcia, kontakt

Rezerwacje proszę kierować na adres rezerwacje@groyen.pl ; dostępne są również

numery telefonu 12 422 12 78 tel. 604 910 218;

Pokazy odbywają się w kamienicy przy Drodze Królewskiej

  1. Kanonicza 5

31-002 Kraków

Pokazy odbywają się w godzinach 12.00-17.00 (poniedziałek-niedziela). Możliwe są inne godziny pokazów na życzenie. W sezonie zimowym (listopad-luty) seanse tylko na żądanie. Nie odbywają się pokazy dla turystów indywidualnych.

Oferta ważna od 02.11.2018 do 30.09.2019

 

 

Żydowskie ślady w Krakowie

“Żydowskie ślady w Krakowie” to film w technologii 3D Mapping wyświetlony na makiecie Krakowa o wymiarach 4×5 metrów. W 15 minut opowiadamy tekstem Leszka Mazana o ciekawych wydarzeniach, postaciach związanych z Krakowem. Dlaczego Żydzi do Krakowa przybyli, co robili? Co zostawili?

Pierwszym podróżnikiem, który wspomniał o Krakowie był Żyd Ibrahim Ibn Jakub. Żydzi osiedlili się na Kazimierzu i stali się częścią społeczności Krakowa. W prezentacji przypominamy, gdzie osiedlili się pierwsi Żydzi. Opowiadamy o ciekawych osobach, które wywodzą się z żydowskiej społeczności. Na makiecie pokazujemy, gdzie warto pójść, co warto wiedzieć.

Na widowni może usiąść 45 osób, dzięki czemu grupa może wygodnie odpocząć podczas pokazu. Prezentacja w języku angielskim/polskim.

 

Śladami Jana Pawła II w Krakowie

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła był bardzo mocno związany z Krakowem. Tu mieszkał, tu nauczał, tu przyjął święcenia kapłańskie. Do Krakowa wracał podczas licznych pielgrzymek jako papież Jan Paweł II. Kraków pełen jest miejsc i pamiątek związanych z Janem Pawłem II.

Śladami Jana Pawła II w Krakowie to film w technologii 3D Mapping przedstawiony na makiecie o wymiarach 4×5 metrów. Tekst napisał Leszek Mazan. W ciągu kwadransa opowiadamy o Janie Pawle II w Krakowie – podajemy najważniejsze fakty, które przeplatamy anegdotami. Wybraliśmy kilkanaście wydarzeń, miejsc, opowieści.

 

Kraków w legendach

(prezentacja dla dzieci 4-9)

Kraków w legendach jest filmem w technologii 3D Mapping, który pomaga najmłodszym wejść w świat dawnego Krakowa. Dla dzieci w wieku 4-9 lat ważna jest opowieść, ciekawa historia. Unikamy dat i mówienia o faktach niezrozumiałych dla dzieci.

Kraków w legendach to multimedialna prezentacja dla dzieci przedstawiona na makiecie o wymiarach 4×5 metrów. Tekst do spektaklu światło-dźwięk (3D mapping) napisał Leszek Mazan. W ciągu kwadransa opowiadamy o krakowskich legendach.

 

Piwne i (nie tylko) ścieżki w Krakowie

“Piwne ścieżki w Krakowie” pomagają zwiedzać Kraków w trochę inny niż tradycyjny

sposób. Opowiadamy o dziejach alkoholu w Krakowie o przy okazji na makiecie Krakowa pokazujemy miejsca, w których można napić się dobrych trunków. Prezentacja jest pełna anegdot na temat alkoholu. Piwo w cenie biletu.

“Piwne i nie tylko ścieżki w Krakowie” to film w technologii 3D Mapping przedstawiony na makiecie Krakowa o wymiarach 4×5 metrów. Tekst napisał Leszek Mazan.