×
Polecamy wycieczki z biurem podróży Travel&Styl – GRUZJA

Polecamy wycieczki z biurem podróży Travel&Styl – GRUZJA

CENA ZAWIERA:

 • Transfer na lotnisko w Polsce tam i z powrotem.
 • Zakwaterowanie: 2 x nocleg Tbilisi, 2 x nocleg Kutaisi, 1 x nocleg Wardzia, 1 x nocleg Batumi ,1 x nocleg Guduari
 • Wyżywienie: 7 x śniadanie, 1 x obiad (u lokalnego rolnika), 7 x obiadokolacji ( w tym kolacja z programem folklorystycznym, 1 x w winiarni próbowanie trzech rodzajów  wina oraz wódki ).
 • Bilety wstępu: kolejka linowa w Tbilisi, Wrdzia
 • Wjazd autami trenowymi do świątyni Gergeti
 • Przewodnik i pilot w języku polskim.
 •  Przejazd autokarem zgodnie z programem.
 • Ubezpieczenie Europa: 60 tys. €, NNW- 10 tys.€, bagaż- 1 tys.€ OC- 100 tys. €, ubezpieczenie COVID
 • 1 x Butelka wody dla każdego uczestnika dziennie.
 •  TFG i TFP
 • Podatek VAT marża 23%

 

CENA NIE ZAWIERA:

 •  2 x bilet na lot rejsowy linią lotniczą Wizzair (Katowice- Kutaisi -Katowice), 1 sztuka bagażu podręcznego (40 x 30 x 20 cm) na lot.
 •  Bagaż rejestrowany do 10 kg w dwie strony.

Usługa Wizz Priority linii Wizzair – €15 (na życzenie klienta)

 • Wydatki osobiste.
 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3% wartości całości imprezy turystycznej

(obowiązkowa deklaracja w ciągu 14 dni od podpisania umowy).


PROGRAM:

1 dzień – 9.08

11.40 – wyjazd z Ostrowa

17.10 wylot z       Katowice do Kutaisi. Przylot o 22:20 w nocy. Transfer do hotelu w Kutaisi na odpoczynek.

 

 

2 dzień Tbilisi- 10.08

śniadanie, wyjazd w stronę Tbilisi. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Wycieczkę rozpoczniemy od świątyni i mostu Metekhi, związanych z legendą o rzezi chrześcijan. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy łaźni siarkowych. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta.

– Kolacja w tawernie w centrum miasta.

–  Nocleg w Tbilisi.

 

3 dzień- 11.08 Tbilisi-Bodbe-Sighnaghi-Weliscyche-Tbilisi

– Śniadanie w hotelu. Przyjazd do żeńskiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje się grób Św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo do Gruzji. Następnie wyruszymy do miasta-twierdzy Sighnaghi, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”. Wizyta w winiarni lokalnego gospodarza w miejscowości Velistsikhe. Znajduje się tam prywatna kolekcja staroci, piwnica marani oraz mała resturacja.

– Obiadokolacja w klimatycznym obiekcie- popróbowanie domowego wina oraz chachy.

– Powrót na nocleg do Tbilisi

 

4 dzień- 12.08  Tbilisi -Kazbegi- Gergeti- Guduari

– Śniadanie w hotelu.  Następnie przejazd do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Jest to wysokogórski kurort, którego czyste, świeże powietrze posiada wiele leczniczych właściwości. Miasteczko znajduje się zaledwie kilka kilometrów od granicy z Rosją. W Kazbegi znajdują się restauracje, dziesiątki pensjonatów oraz stylowy hotel zaprojektowany w drewnianym, industrialnym stylu. Przejazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti, im. Świętej Trójcy (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle “Królowej Kaukazu”, góry Kazbek (5047 m.n.p.m). Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj Mkinvarcveri.

– obiadokolacja w hotelu w Guduari

– nocleg


5 dzień
13.08   Mtscheta-Gori-Park Borjomi-Achalcyche

– Śniadanie. Następnie zwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej, Mtskhetę, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (XI w., UNESCO). W katedrze pochowana jest tunika Jezusa oraz wybitni władcy Gruzji, na ścianach z kolei widnieją unikalne freski. Sama świątynia owiana jest wieloma wspaniałymi legendami. Następnie przejazd na photo stop w Gori w mieście Józefa Stalina. Zobaczymy oryginalnie zachowany dom, w którym wyrastał oraz wagon którym jechał min. Na traktat poczdamski. Potem przejazd do wizytówki Kraju Rad, górskiego kurortu Bordżomi. Spacer w Parku Zdrojowym, gdzie można spróbować prosto ze źródła leczniczej wody mineralnej.

– obiadokolacja

– nocleg w Achalcyche.


6 dzień- 14.08   –
Axalciche-Wardzia-Khertwisi-Rabati-Kutaisi

– Śniadanie, Wyjazd w stronę jednego z najważniejszych zabytków Gruzji – skalnego miasta Vardzia (UNESCO). Miasto przypomina plaster miodu na zboczu grzbietu Erusheti. Rozciąga się w pionie na 500 m i posiada 250 komnat. W kompleksie znajduje się cerkiew Zaśnięcia NMP, ruiny apteki, łaźni oraz innych obiektów. Photo stop przy ruinach twierdzy Khertvisi. Legenda głosi, że zdobył ją sam Aleksander Wielki podczas wyprawy do Indii. Znajduje się na trasie jedwabnego szlaku. Następnie Photo stop pod pięknym kompleksem Pałacowym Rabati.

– Następnie przejazd do Kutaisi

–  Kolacja i nocleg w hotelu.

 

7 dzień- 15.08 Batumi- spacer po mieście- gruzińska biesiada

– Śniadanie w hotelu. Spacer po sławnym nadmorskim bulwarze i plaży Batumi malownic260zo położonej nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Batumi: Piazza, Pałac Europy, spacer promenadą, Pomnik Ali i Nino itd. Czas wolny- możliwość alternatywnego spędzenia wolnego czasu.

– Kolacja nad morzem, z widokiem na zachód słońca i muzyką na żywo, oraz pokazem tańców gruzińskich.

– nocleg w Batumi

 

8 dzień- 16.08 Batumi –- Kutaisi Lotnisko 

Śniadanie. Wodospad w Machinerii . Wyjeżdżamy w kierunku Gelati – z trzema cerkwiami i akademii nauk, wpisanego na liście UNESCO. Dojazd do Klasztoru Mocameta – w tej świątyni znajdują się relikwie Dawida i Konstantyna Mcheidze. Dojazd do Centrum Kutaisi – czas wolny.  Możliwość wizyta w lok. bazarze. Następnie Zwiedzanie Katedry Bagrati

-obiad

20.00- Transfer na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Katowic o 22.50

– przyjazd do Ostrowa około godz. 3.00

WAŻNE! Prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w imprezie turystycznej oraz z warunkami ubezpieczenia podróży – dostarcza biuro podróży

UWAGA!!

BP Travel & STYL zastrzega sobie prawo do zmian kolejności realizacji punktów programu, miejsca zakwaterowania oraz terminu. Zmiana ilości uczestników wiąże się z przeprowadzeniem ponownej kalkulacji.

CENA: 2 360 zł + bilet lotniczy na trasie Katowice-Kutaisi-Katowice / os. przy min. 20 os.

Szczegóły na stronie:

https://www.travelistyl.pl/zagranica/8-dniowa-impreza-turystyczna-do-gruzji-magiczna-gruzja/?fbclid=IwAR2iI3PspsZ3Welleatd_DjUib7kPuw_m47QE-enhqgPGReAhNjtJBXlXg8