×
WIT jednym z członków założycieli Polskiej Rady Turystyki

WIT jednym z członków założycieli Polskiej Rady Turystyki

Polska Rada Turystyki oficjalnie swoją działalność rozpoczęła z dniem 6 listopada, powołało ją 18 organizacji z całej Polski. Członków nadal przybywa.
Członkowie organizacji tworzący Radę to konkretni ludzie, konkretne firmy, które już wiele przeszły i przed nimi jeszcze daleka droga do ustabilizowania sytuacji na rynku. Musimy się liczyć, że w najbliższej perspektywie nadchodzących dni, tygodni, miesięcy będziemy doświadczać wielu kolejnych wyzwań. Celem Rady jest podjęcie takich działań, które pozwolą przejść przez ten trudny dla wszystkich okres.
Polska Rada Turystyki nabiera tempa. Rozmawiamy praktycznie każdego dnia nie tylko o tym co robić, ale też i jak. Celem PRT jest przede wszystkim stworzenie parasola ochronnego dla wszystkich branż z naszego sektora.
W naszej ocenie już jesteśmy silnym, a przecież dopiero rosnącym partnerem dla rządu. O czym świadczą wiadomości, które do nas docierają ze wszystkich stron.
Podczas posiedzenia PRT, w dniu 09 listopada zostały omówione tematy:
📍przygotowanie pisma skierowanego do Polska Organizacja Turystyczna z pytaniem o wielkość środków pomocowych, które mają zasilić budżet POT oraz sposób i kierunek ich dystrybucji np. na bieżące wsparcie firm, promocje, innowacje?
📍zebranie postulatów poszczególnych branż z sektora turystyki w celu stworzenia katalogu potrzeb aby rozpocząć dialog rządem,
📍określenie potencjalnych i realnych źródeł wsparcia z uwzględnieniem specyfiki grup docelowych: piloci i przewodnicy, przewozy, organizatorzy, agenci turystyczni, obiekty noclegowe, gastronomia, HoReCa, MICE, atrakcje turystyczne, parki rozrywki, uzdrowiska
📍przyjęcie dwóch organizacji do Rady:

Warszawska Izba Gospodarcza

oraz

PSPA Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych
Zapraszamy do śledzenia strony PRT
https://www.facebook.com/polskaradaturystyki