×
Zapraszamy poznaniaków, mieszkańców Wielkopolski, miłośników fortyfikacji i historii oraz oczywiście turystów do głosowania na DNI TWIERDZY POZNAŃ

Zapraszamy poznaniaków, mieszkańców Wielkopolski, miłośników fortyfikacji i historii oraz oczywiście turystów do głosowania na DNI TWIERDZY POZNAŃ

Głos na Dni Twierdzy Poznań można oddać na stronie www.polska.travel do 26 października włącznie. Głosować można raz na 24 godziny.

Przyznano regionalne nominacje do Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej 2018. Organizowane od sześciu lat Dni Twierdzy Poznań otrzymały jako jedyne aż dwa wyróżnienia, jako Laureat Wielkopolskiego Etapu Regionalnego w kategorii Wydarzeń oraz Certyfikatu Internautów.
Gala odbyła się w środę 17 października 2018 roku w Concordia Design w Poznaniu. O wyróżnienia Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) ubiegało się kilkadziesiąt wydarzeń, obiektów i szlaków z całej Wielkopolski. Certyfikaty POT to jedne z najważniejszych wyróżnień turystycznych w Polsce. Wnioski oceniane są przez interdyscyplinarną kapitułę i uwzględniają takie kryteria, jak atrakcyjność ponadregionalna, innowacyjność, czy też znaczenie społeczne i gospodarcze produktów turystycznych. Laureaci będą mogli walczyć o nagrodę ogólnopolską, otrzymają także wsparcie promocyjnej Wielkopolskiej, a także Polskiej Organizacji Turystycznej.
Certyfikat Internautów zostanie przyznany w wyniku głosowania w internecie. Głos na Dni Twierdzy Poznań można oddać na stronie www.polska.travel do 26 października włącznie. Głosować można raz na 24 godziny.
Dni Twierdzy Poznań to doroczne święto miłośników historii i militariów. 25 i 26 sierpnia 2018 roku odbyła się ich szósta edycja. Mają stały termin, którym jest ostatni weekend sierpnia. Podczas wydarzenia prezentowane są poznańskie umocnienia i fortyfikacje od średniowiecza, przez unikatową XIX-wieczną Twierdzę Poznań, po obiekty związane z obiema wojnami światowymi, a także zimną wojną.
W programie znajduje się około 30 miejsc i atrakcji, oferujących zwiedzanie, rekonstrukcje i aktywności rodzinne. Przede wszystkim prezentowane są obiekty bezpieczne, przygotowane do obsługi ruchu turystycznego. Niektóre prowadzą działalność na co dzień (np. muzea), inne są udostępniane w wybranych terminach przez organizacje zrzeszające miłośników fortyfikacji.
Zwiedzanie ułatwia Forteczna Linia Autobusowa. Tegoroczna edycja miała rekordową frekwencję, sięgającą 13-14 tys. osób.